Kurs Agenta celnego ONLINE 16 kwiecień 2024

Rozpoczynamy kolejną edycję kursu internetowego od 16 kwietnia 2024 roku.

Pełna informacja na temat kursu jest w zakładce Kurs internetowy on-line

Kurs Agenta celnego 26-10-2021

Kurs Agenta celnego, ostania edycja w 2021 r.

Rozpoczynamy od 26 października 2021 r.

Newsletter rok 2019

Wszystkie najnowsze informacje dotyczące systemów celnych.

Pod tym linkiem http://e-clo.pl/do-pobrania/newsletter-rok-2019

Ważne – Wyjazd z terytorium Federacji Rosyjskiej do 15 lutego 2016 r.

Na podstawie pisma otrzymanego za pośrednictwem Departamentu Transportu Drogowego w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa uprzejmie informujemy, że Federacja Rosyjska wyraziła zgodę na propozycję strony polskiej aby pojazdy, które wjechały na terytorium Polski lub Rosji do 31 stycznia 2016 r. na podstawie zezwoleń ważnych do 31 stycznia 2016 r. mogły na podstawie tych zezwoleń powrócić do kraju rejestracji pojazdu nie później niż do dnia 15 lutego 2016 r. włącznie.

Szkolenia komercyjne z nowych przepisów celnych

Więcej informacji kliknij klawiszInfo

Rozpoczynamy cykl szkoleń z nowych przepisów celnych przygotowanych specjalnie wg potrzeb naszych klientów.  Szkolenia są prowadzone w oparciu o przepisy unijne oraz przepisy krajowe.

 

Platforma Usług Elektronicznych Służby Celnej (PUESC)

Platforma Usług Elektronicznych Służby Celnej (PUESC) to pojedynczy punkt dostępu do e-usług Służby Celnej. O tym, jak najpełniej korzystać z jej  możliwości, objaśniał wczoraj (03.02 br.) pracownikom jednej z podkarpackich firm, funkcjonariusz Urzędu Celnego w Rzeszowie. 
Platforma Usług Elektronicznych Służby Celnej (PUESC) została zbudowana w ramach Programu e-Cło. Systematycznie osadzane są na niej kolejne usługi dla klientów Służby Celnej,  w tym przedsiębiorców. Docelowo PUESC stanie się jedynym punktem dostępu do e-usług Służby Celnej.
Podczas spotkania z funkcjonariuszem Urzędu Celnego  z Rzeszowa, uczestnicy założyli konta użytkowników na platformie, otrzymali instruktaż obsługi i wykorzystania możliwości systemu a także poznali pełny katalog usług obsługiwanych poprzez PUESC.

Prawo celne wspólnotowe

Obecnie trwają prace nad uzgodnieniami przepisów przejściowych do UKC, przepisów delegowanych i przepisów wykonawczych.